Linkowanie zewnętrzne a pozycjonowanie strony

Optymalizacja witryny jest procesem ukierunkowanym na pracę nad widocznością strony w wyszukiwarkach internetowych. Algorytmy indeksujące w nich poszczególne serwisy stawiają w tym zakresie szereg wymagań. Wśród nich można wymienić poprawność językową treści, wartość merytoryczną tekstów, a także ich uporządkowanie i przejrzystość. Jednym z istotnych elementów działań związanych z pozycjonowaniem jest linkowanie zewnętrzne, które oznacza odnośniki do naszego portalu zamieszczone na innych stronach internetowych. Trzeba pamiętać o tym, że optymalizacja witryny często jest czasochłonna i wymagająca. Pomocne może być tutaj specjalistyczne wsparcie w omawianym obszarze tematycznym. Ciekawą opcją okazać się może niejednokrotnie SEOdot – pozycjonowanie Poznań.

Dlaczego linkowanie zewnętrzne wpływa na pozycjonowanie stron internetowych?

Algorytmy wyszukiwarek oceniają to, czy poszczególne witryny są:

  • wartościowe
  • przydatne dla użytkownika.

Jedną z kwestii, która jest tutaj brana pod uwagę, są linki zewnętrzne. Jeżeli bowiem jakościowe serwisy publikują odnośniki do naszej strony, mechanizmy wyszukiwarek uznają, że portal jest wartościowy. Dlatego właśnie trzeba pamiętać o tym, aby przekierowania do naszej witryny były zamieszczane na odpowiednich do tego portalach.

Jakie treści można wykorzystywać do linkowania zewnętrznego?

Linkowanie zewnętrzne może pojawiać się w naprawdę różnego rodzaju treściach. Często wykorzystywane są tutaj między innymi:

  • wpisy o charakterze gościnnym
  • artykuły sponsorowane.

Mogą mieć one charakter poradnikowy, czy też ekspercki. Zaletą takich tekstów bez wątpienia jest to, że mogą one posłużyć jako narzędzie do promowania swoich produktów, czy też usług, kreowania wizerunku przedsiębiorstwa, a także budowania świadomości marki wśród grup docelowych naszego biznesu.

Gdzie mogą być zamieszczane linki zewnętrzne?


W celu publikowania linków zewnętrznych trzeba pozyskiwać chętne do współpracy w tym zakresie portale. Możliwe jest tutaj działanie na własną rękę lub też skorzystanie ze wsparcia agencji zajmujących się pozycjonowaniem. Dysponują one niejednokrotnie rozbudowaną bazą serwisów, na których mogą być zamieszczane wpisy zawierające odnośniki do stron.

About the Author

You may also like these